39. İstanbul Maratonunda Kadınlar Kategorisinde İlk 2 Sırayı Erkekler Aldı

39. İSTANBUL MARATONUNDA KADINLAR KATEGORİSİNDE İLK 2 SIRAYI ERKEKLER ALDI

39. İstanbul Maratonunda 15 kilometre 35-39 yaş kadınlar kategorisinde ilk 2 sırayı erkek sporcular aldı. Yarışta 3. olan Selma Akgün hatayı görünce büyük şaşkınlık yaşadı.

Tarih : 13 Kasım 2017, 19:30
Puan Ver : 39. İstanbul Maratonunda Kadınlar Kategorisinde İlk 2 Sırayı Erkekler Aldı(8/10)4

Pazar günü koşulan ve dünyanın en önemli 22 maratonu arasında gösterilen 39. İstanbul Maratonunda 15 kilometre 35-39 yaş kadınlar kategorisinde üçüncü sırayı elde eden Selma Akgün, ilk iki sırada yer alan sporcuların erkek olduğunu görünce büyük şaşkınlık yaşadı.

SONUÇLARI GÖRÜNCE ŞOKE OLDU

Dünya çapından 100'ün üzerinde ülkenin vatandaşlarının katılımıyla 125 bin kişinin koştuğu maratonda Akgün, kendi kategorisinde birinci olduğunu düşünürken sonuçları inceleyince üçüncü olduğunu öğrendi.

Bu kategoride ilk iki sırayı elde eden sporcuların ise kadın göğüs numarasıyla koşan erkekler olduğu ortaya çıktı. Yarışta isimler ve sporcu numaralarıyla ilgili bir karışıklık olabileceği, bu nedenle sonuçlarda yanlışlık yaşandığı iddia edildi.

AVRUPA'DA BİR ÇOK DERECESİ VAR

Masterlar kategorisinde 3000 metrede Türkiye rekortmeni olan, Balkan ve Avrupa çapında birçok derecesi bulunan İzmir Atletizm Kulübü sporcusu Selma Akgün, büyük şaşkınlık yaşadığını belirterek, "Yarışma boyunca kategorimde önümde beni geçecek atlet görmedim. Rakiplerimin hepsini tanıyorum ve göğüs numaralarına kadar biliyorum. Sonuçlar açıklandığında 3. olduğumu ve ilk iki atletin erkek olduğunu görünce şoke oldum. Organizasyon komitesinin bu yanlışlığı düzelteceğine inanıyorum. Bir yarışmada birinci de 20. de olabilirsiniz önemli olan hak edenin hak ettiği şekilde emeğinin karşılığını alması. Bir kadına ait olan numara ile koşan erkek sporcunun niyetini anlayabilmiş değilim" dedi

 

 

 

 

 

 

Kaynak: haberinburadaEtiketler: 39  İstanbul  Maratonunda  Kadınlar  Kategorisinde  İlk  2  Sırayı  Erkekler  Aldı    haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER