400 liralık 'gözleme kredisi' yaşamını değiştirdi

400 LİRALIK 'GÖZLEME KREDİSİ' YAŞAMINI DEĞİŞTİRDİ

TOKAT'ta oturan 46 yaşındaki Sadet Şakrak 6 yıl önce 400 liraya aldığı sac ocağıyla açtığı gözlemeci dükkanında şimdi aylık 6-7 bin lira kazandığını söyledi.

Tarih : 18 Nisan 2017, 14:55
Puan Ver : 400 Liralık 'gözleme Kredisi' Yaşamını Değiştirdi(9/10)11


Kent merkezinde oturan 3 çocuk annesi Sadet Şakrak, eşinden boşandıktan soran 10 yıl boyunca çeşitli işletmelerde bulaşıkçı ve gözlemeci olarak çalıştı. Şakrak, 6 yıl önce katmer ve gözleme yapıp satmak için Tokat İl Özel İdaresi'ne başvurarak 400 lira mikro kredi aldı. Bu kredi ile gözleme pişirmek için sac ocağı satın aldıktan sonra Çekenli İş Merkezi'nde 700 liraya kiraladığı iş yerinde gözlemeci dükkanı açtı. Başlangıçta, ödeme zorluğu korkusu çeken Şakrak, kısa sürede gözlemelerinin beğenilmesi ile kazanç sağlamaya başladı. Eşinden ayrıldıktan sonra ev kirasını ve 3 çocuğunun geçimini sağlamak için bulaşık yıkayarak işe başladığını ifade eden Sadet Şakrak, 'Çok zor oldu. Zor şartlarda çocuklarımı büyüttüm. 6 yıl önce mikro kredi ile sac ocağını aldım. Kendi iş yerimi kurudum. Başta krediyi ödeyemeyeceğim diye çok korktum. Haftada 20 lira olarak ödemeye başladım. Çok zorluklar çektim. Tek başına mücadele ettim. Yaptığım ürünler çok beğenildi' dedi.

Şimdi aylık ortalama 6-7 bin lira arasında para kazandığını söyleyen, Şakrak 'Bu iş sayesinde arabamı aldım. Oğlumu okuttum. Ben azimle mücadele ile adım adım bir yere geldim. Bir anda gelmedim. Halen atılacak adımlarım var. İçimde umut da var. Daha yürüyeceğim yollar var. Şu anda hayatımdan memnunum' diye konuştu. kaynak:sözcü
Etiketler: 400  Liralık    Gözleme  Kredisi    Yaşamını  Değiştirdi    haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER