ağlamanın faydaları olduğunu biliyor muydunuz?

AĞLAMANIN FAYDALARI OLDUĞUNU BİLİYOR MUYDUNUZ?

Gülmenin bildiğimiz üzere insan sağlığına etkisi büyük.Birçok doktor daha uzun yaşamak için daha fazla gülün diyor. Peki, ağlamak kötü mü? Tabi ki hayır! İşte ağlamanın bilinmeyen faydaları...

Tarih : 10 Ekim 2016, 12:04
Puan Ver : Ağlamanın Faydaları Olduğunu Biliyor Muydunuz?(6/10)4


İnsanlar sevinçten olsun üzüntüden olsun zaman zaman ağlarlar. Gülmenin erkeği kadını nasıl olmuyorsa ağlamanın da olmaz.Erkekler ağlamaz diye bir erkek kendini saçma bir kanı ile kasıyorsa ona büyük zararları dokunuyor haberi olsun.Ağlamak endorfin salgılanmasına neden oluyor. Endorfin insana neşe veren bir hormondur ve zaten mutluluk hormonlarından bir tanesi olarak bilinir. Endorfinin neşe vermenin yanı sıra sağladığı bir fayda da ağrıları azaltmasıdır.Psikologların her zaman nasıl çalıştıklarını düşünün. Size sürekli anlattırırlar; derdinizi, çocukluğunuzu, aklınıza takılanları ve sizi üzen şeyleri.

Çünkü bu hem doktorun sizi tanımasını sağlar hem de içinizde biriken sorunları birine anlattığınızda rahatlamanıza yardımcı olur.Sürekli içe atılan dertler ve baskılanan duygular ilerki safhalarda inanılmaz bir şekilde patlayarak sizi psikolojik sorunlara kadar götürebilir.

Ağlamak, yüzleşmekten kaçmayıp gözlerinizin önüne getirdiğiniz bir gerçeği anlatıp kurtulmak gibidir.Bir dergide yapılan bir çalışmada ağlayan insanların ruh sağlığının çok daha çabuk düzeldiği saptandı.Özellikle bir mutluluk sonrası gelen ağlamanın ruh sağlığına pozitif yönde maksimum etki yaptığı görüldü.Ağlamak bir sakinleştirici ilaç gibidir.En doğal ve en etkililerinden.Genellikle insanlar ağladıktan sonra uyumak isterler.Çünkü sakinleştirici vücuda zerk edilmiştir ve insan kendini halsiz hissedebilir.Bu da herhangi bir şekilde kendine veya çevresine zarar verebilecek olan bir bireyin sakinleşmesini sağlar.Vücudunuzun bir çok toksini göz yaşlarınız ile atabildiğini biliyor muydunuz?Ağlamak hem vücudunuzdaki kimyasalların dışarı atımına yardımcı olur hem de gözünüzü bakterilerden arındırıp temizler.Öyleyse ağlamak istiyorsanız, kimseyi umursamayın ve ağlayın!
Etiketler: Ağlamanın  Faydaları  Olduğunu  Biliyor  Muydunuz    haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER