Ara Transfer Döneminde Piyasa Değeri En Yüksek Futbolcu Neymar Oldu

ARA TRANSFER DÖNEMİNDE PİYASA DEĞERİ EN YÜKSEK FUTBOLCU NEYMAR OLDU

Ara transfer döneminde piyasa değeri en yüksek futbolcular belirlendi. Brezilyalı yıldız Neymar zirvede yer alırken, Portekizli Cristiano Ronaldo kendisine 49. sırada yer buldu.

Tarih : 08 Ocak 2018, 21:00
Puan Ver : Ara Transfer Döneminde Piyasa Değeri En Yüksek Futbolcu Neymar Oldu(10/10)6

Avrupa'nın en büyük 5 ligi kabul edilen İspanya, İngiltere, Almanya, İtalya ve Fransa'yı kapsayan değerlendirme doğrultusunda, ara transfer döneminde piyasa değeri en yüksek futbolcu, 213 milyon avroyla Paris Saint-Germain'den (PSG) Neymar oldu.

Uluslararası Spor Araştırmaları Merkezinin (CIES) hazırladığı "Ocak 2018 itibarıyla en değerli futbolcular" raporuna göre Avrupa'nın en büyük 5 ligi olarak değerlendirilen İspanya (La Liga), İngiltere (Premier Lig), Almanya (Bundesliga), İtalya (Serie A) ve Fransa'nın (Ligue 1) en üst futbol liglerindeki piyasa değeri en yüksek oyuncular belirlendi.

NEYMAR YÜKSELİŞTE

CIES'in yaş, sözleşmenin tamamlanmasına kalan süre, mevki, kulübünde gösterdiği performans, kulübünün performansı, A milli takımda sergilediği performans gibi kriterlere göre oluşturduğu model doğrultusunda, yaz transfer döneminde 210,7 milyon avro piyasa değeri bulunan Neymar'ın fiyatı, 213 milyon avroya çıktı....

Etiketler: Ara  Transfer  Döneminde  Piyasa  Değeri  En  Yüksek  Futbolcu  Neymar  Oldu    haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER