CarrefourSA'nın İçerenköy'deki Arazisinin Satıldığı İddia Edildi

CARREFOURSA'NIN İÇERENKÖY'DEKİ ARAZİSİNİN SATILDIĞI İDDİA EDİLDİ

İstanbul'un en değerli arazileri arasında yer alan İçerenköy CarrefourSA arazisinin, satıldığı iddia edildi.

Tarih : 13 Kasım 2017, 16:20
Puan Ver : Carrefoursa'nın İçerenköy'deki Arazisinin Satıldığı İddia Edildi(8/10)4

Türkiye'de hipermarket denilince ilk akla gelen noktalardan biri İçerenköy CarrefourSA. 1993 yılında Türki­ye'nin ilk hipermarketi olarak hiz­mete açılan İçerenköy CarrefourSA, hem perakende sektöründeki konu­muyla hem de üzerinde bulunduğu arsayla dikkat çeken bir yatırım oldu. Son yıllarda İçerenköy'deki yatırım­ların artmasıyla CarrefourSA'nın üze­rinde bulunduğu arsa da yatırımcıla­rın markajına girmeye başladı.

GÜLAYLAR GROUP DA ARAZİYE TALİP OLDU

Arazi, uzun yıllar önce Bain Bridge Holdinge satıldı. Son dönemde araziyi satın almak için pekyatırımcı Bain Bridge Holdingin kapısını çalı­yordu. Bu gruplardan biri de City's ve Meydan AVM'nin sahibi Gülay­lar Group oldu. Ekonomist Dergisi'nin haberine göre iki grup el sıkıştı ve arazi 269 milyon Euro'ya Gülaylar Group'un oldu. Gülaylar Group yet­kilileri ise derginin haberini doğrulamadı ve henüz bir satın alma yapılmadığını ifade ediyor. 26 bin 797 metrekare arsa alanı üzerine kurulu CarrefourSA İçerenköy AVM, 45 bin 400 metrekare toplam kiralanabilir alana sahip.

Kuyumculuk, turizm, gayrimen­kul geliştirme ve inşaat sektörlerinde faaliyet gösteren Gülaylar Group, son dönemde AVM ve gayrimenkul yatı­rımlarıyla dikkat çeken bir şirket. (Ekonomist)

 

 

 

 

 

 

Kaynak: haberinburadaEtiketler: Carrefoursa  Nın  İçerenköy  Deki  Arazisinin  Satıldığı  İddia  Edildi    haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER