Deprem Sonrası Başbakanlık Bağdat'la Temasa Geçti, Yardım Ekibi Yola Çıktı

DEPREM SONRASI BAŞBAKANLIK BAĞDAT'LA TEMASA GEÇTİ, YARDIM EKİBİ YOLA ÇIKTI

Kuzey Irak'taki deprem sonrası Başbakanlık yardım için Bağdat'la görüşmelere başladı. 5 araç ve 30 kişilik arama kurtarma ekibi yardım için bölgeye hareket etti.

Tarih : 13 Kasım 2017, 02:30
Puan Ver : Deprem Sonrası Başbakanlık Bağdat'la Temasa Geçti, Yardım Ekibi Yola Çıktı(8/10)4

Kuzey Irak'taki deprem sonrası Başbakanlık, Bağdat'la temesa geçti. Diyarbakır İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğünün 30 personelinden oluşan 5 araçlık arama kurtarma ekibi, Habur Sınır Kapısı'na hareket etti.

3 BİN ÇADIR 3 BİN BATTANİYE

Öte yandan Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, Irak'taki deprem sonrası Muş'tan bin çadır ve Diyarbakır'dan 4 bin battaniyenin Habur Sınır Kapısı'na yönlendirildiğini, Türk Kızılayı'nın da 3 bin çadır ve 3 bin battaniye ile bir yemek tırını acilen bölgeye ulaştırmak üzere gönderdiğini bildirdi.

"BÜYÜK GEÇMİŞ OLSUN"

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın ise Twitter hesabından yaptığı paylaşımda Irak'ta yaşanan depreme ilişkin "Irak'ın kuzeyinde meydana gelen deprem nedeniyle AFAD, Kızılay ve diğer birimlerimiz arama, kurtarma çalışmaları ve ilaç, battaniye, insani yardımlar için harekete geçmiş durumda. Büyük geçmiş olsun." ifadelerini kullandı.

 

 

 

 

 

 

Kaynak: haberinburadaEtiketler: Deprem  Sonrası  Başbakanlık  Bağdat  La  Temasa  Geçti  Yardım  Ekibi  Yola  Çıktı  
  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER