Dışişleri Bakanlığına 10 Yılda 2,7 Milyon Liralık Mobilya Alınmış

DIŞİŞLERİ BAKANLIĞINA 10 YILDA 2,7 MİLYON LİRALIK MOBİLYA ALINMIŞ

Dışişleri Bakanlığına, 2008- 2017 yılları arasında kırılan ya da tamiri mümkün olmayan büro mobilyalarının yenilenmesi için 2,7 milyon lira harcama yapıldı.

Tarih : 15 Nisan 2018, 12:40
Puan Ver : Dışişleri Bakanlığına 10 Yılda 2,7 Milyon Liralık Mobilya Alınmış(9/10)5

CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu'nun, 10 yılda Dışişleri Bakanlığı'na ait merkez ve taşra teşkilatı binalarında dış cephe ve iç mekan yenilemesi için harcanan para ve alınan mobilyalar ile ilgili yazılı soru önergesini Bakan Mevlüt Çavuşoğlu yanıtladı. Bakanlıktan Tanrıkulu'na verilen yanıtta, artan personel sayısı nedeniyle, binalardaki çalışma ofis alanlarının yeterli gelmediği, bu amaçla Bakanlık için yeni binanın projeleri hazırlandığı ve ihale aşamasına gelindiği belirtildi.

BAKANLIKTAN YAPILAN AÇIKLAMA

Bakanlığın yeni binası tamamlanıncaya kadar mevcut binalardaki ofis ihtiyacının karşılanması amacıyla yeni çalışma alanları yaratmak için oda bölünmesi, duvarların sökülmesi, boş alanların bölünerek odalara dönüştürülmesi şeklinde iç mekan düzenlemeleri gerçekleştirildiği belirtilerek, "Koruma ve bakım amacıyla iç ve dış cephelerde boya badana işleri yapılmaktadır....

Etiketler: Dışişleri  Bakanlığına  10  Yılda  27  Milyon  Liralık  Mobilya  Alınmış    haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER