Erdoğan yabancı sınırına noktayı koydu: 2019'a kadar değişiklik yok

ERDOĞAN YABANCI SINIRINA NOKTAYI KOYDU: 2019'A KADAR DEĞİŞİKLİK YOK

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yabancı sınırıyla ilgili olarak, "Yasa neyi emrediyorsa 2019'a kadar o olacak. Sonrası için bir şeylerin düşünülmesi lazım" dedi.

Tarih : 12 Kasım 2017, 23:20
Puan Ver : Erdoğan Yabancı Sınırına Noktayı Koydu: 2019'a Kadar Değişiklik Yok(7/10)3

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, %100 Futbol Özel'in konuğu oldu. Rıdvan Dilmen ve Murat Kosova'nın sorularını yanıtlayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yabancı sınırlamasıyla ilgili önemli açıklamalar yaptı.

"YASA NEYİ EMREDİYORSA KULÜPLER ONU YAPIYOR"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Şu anda yasa neyi emrediyorsa, neye amirse, bütün kulüpler onu yapıyor. Özellikle, bizim futbol kulüplerimiz, futbolcuyu niçin hazırlar? Milli Takımımız için hazırlar. Milli Takıma hazır olabilmek için bir defa oyuncunun oyun saatinin, oyun dakikasının miktarının fazla olması lazım. Ne kadar bir futbolcu fazla oynarsa görev alırsa o zaman Milli Takıma adaylık konusunda da onun şansı o kadar artacaktır. Ama bizim diyelim ki; en güçlü takımlarımızda biz istikbal vaat eden veya beklediğimiz futbolcularımız olmazsa, bizim oradaki şans yüzdemiz eksilir."

"2019'A KADAR ANLAŞMALAR YAPILMIŞ"

"Biz yine de yurt dışında oynayan futbolcularımızı, lejyonerlerimizi almak suretiyle takım oluşturmaya çalışıyoruz. Dünyaya baktığımızda, dünyada da marka futbolcular seyirci çekebilmek için ne yapıyorsar? Transfer yapmak suretiyle, o kulüpler çok ciddi rakamları harcıyorlar. Benzer şey bizde de var. Fakat bir çok yabancı futbolcuyla diyelim ki; 2019'a kadar anlaşmalar yapılmış. O tarihe kadar anlaşmalar yapıldığına göre; bunun üzerine herhangi bir spekülasyon yapmaya gerek yok. Çünkü bu yürüyen bir süreç. 2019'dan sonrasıya yönelik Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) tüm kulüplerle oturup masaya yatırmalı ve bundan sonraki süreci nasıl sürdürelim, yürütülem konusunda durmalarında fayda var. Yabancı futbolcu olmasın mı? Hiç olmasın mantığı bir defa yanlış bir mantık. Olacak bir şey değil. Çünkü onların da bizim futbolumuza katacakları çok şey var. Onların katkısı ve bir de tribünlere ayrı bir hareket, canlılık getirecektir. Bunları da görmemezlikten gelemeyiz."

 

 

 

 

 

 

Kaynak: haberinburadaEtiketler: Erdoğan  Yabancı  Sınırına  Noktayı  Koydu  2019  A  Kadar  Değişiklik  Yok    haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER