google home'un yetenekleri ve fiyatı belli oldu!

GOOGLE HOME'UN YETENEKLERİ VE FİYATI BELLİ OLDU!

Geçtiğimiz aylarda düzenlenen Google I/O 2016'da ilk defa görücüye çıkan Google Home hakkında yeni detaylar 4 Ekim tarihli etkinlikte ortaya çıktı.

Tarih : 06 Ekim 2016, 10:12
Puan Ver : Google Home'un Yetenekleri Ve Fiyatı Belli Oldu!(6/10)5


Geçtiğimiz aylarda düzenlenen Google I/O 2016'da ilk defa görücüye çıkan Google Home hakkında yeni detaylar 4 Ekim tarihli etkinlikte ortaya çıktı.Google'ın akıllı ev konseptinin en önemli temsilcisi olan Google Home hakkında yeni detaylar ortaya çıktı. Google'ın 4 Ekim tarihinde düzenlediği etkinlikte Google Home ve diğer Google ürün ve hizmetleri tanıtıldı. Google Home ne işe yarıyor ve kaç paraya satılacak gibi sorular cevap buldu.Google Home hakkında yeni detaylar!Öncelikle ürünün fiyatı ve çıkış tarihi ile ilgili detaylardan bahsedelim. Çünkü bu soru aylardır merak ediliyordu. Google Home an itibariyle ön sipariş sürecine girdi. Ürün 129 dolarlık fiyat etiketiyle ön siparişe çıktı. 129 dolarlık fiyat etiketiyle hem bu ürüne sahip olmak mümkün hem de 6 aylık YouTube Red aboneliği hediye ediliyor. Bu şekilde YouTube Red kullanımı teşvik ediliyor. Cihaz 7 farklı renk seçeneğine sahip. Kasım 2016'da tüketicilerle buluşacak.Tek cümle ile Google Home'u özetlemek gerekirse, ürünün bir çeşit akıllı ev asistanı olduğunu söylemek mümkün. Şık ve kompakt tasarıma sahip olan ürün çok sayıda içerik sağlayıcısı ile uyumlu. Uyumlu servislerin ilerleyen dönemlerde artması bekleniyor. Şimdilik uyumlu servisler şu şekilde;

  • YouTube Müzik,

  • Spotify,

  • Pandora,

  • Google Play Müzik,

  • TuneIn,

  • iHearthRADIO,

  • Netflix

Ayrıca ürün yeni duyurulan Google WiFi router ile de uyumlu. Yani Google, kullanıcıların evlerinde yer almaya istekli görünüyor.Cihaz, üzerindeki çok sayıda uzak mesafeli mikrofon sayesinde sesli komutlarla kontrol edilebiliyor. Google Asistan yazılımı ile alarm kurma, müzik oynatma ve diğer uyumlu servisleri sadece konuşarak kullanmak mümkün. Android ve iOS desteği sayesinde Bluetooth üzerinden de cihazı yönetmek oldukça kolay.WhatsApp GIF desteği beta sürümde görüldü!
Etiketler: Google  Home  Un  Yetenekleri  Ve  Fiyatı  Belli  Oldu    haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER