Hava Yolu Şirketleri Lüks Yarışına Girdi

HAVA YOLU ŞİRKETLERİ LÜKS YARIŞINA GİRDİ

Hava yolu firmaları lüksün sınırlarını zorluyor. Geçtiğimiz günlerde Singapur Airlines'ın tanıttığı first class kabinlerin ardından şimdi de Emirates yeni kabinlerini gün yüzüne çıkardı.

Tarih : 13 Kasım 2017, 12:20
Puan Ver : Hava Yolu Şirketleri Lüks Yarışına Girdi(9/10)5

Emirates'in Mercedes S Class'ın kabinlerinden esenlenerek tasarladığı yeni First Class kabinlerin tanıtımı Dubai Air Show'da yapıldı. Boeing 777'lerde kullanılacak olan bu kabinlerden uçaklarda sadece 6 tane olacak. Ancak her uçakta bulunmayacak. Emirates, şimdilik iki uçakla başlayacak, önümüzdeki dönemde de 9 uçağında bu kabinlere yer verecek.

YÜKSEK TEKNOLOJİ ÜRÜNLER KULLANILDI

Deri döşemelerin ve yüksek teknoloji ürünlerinin kullanıldığı kabinler yaklaşık 3.8 metrekare büyüklüğünde. Her bir kabinde üç ayrı pencere, özel bir ışıklandırma sistemi, yatar koltuk ve 32 inç uzaktan kumandalı televizyon bulunuyor.

Emirates, yeni kabinli uçaklarıyla ilk uçuşunu 1 Aralık'ta Dubai'den Brüksel ve Cenevre'ye yapacak. Ancak bu kadar lüksü içeren bir uçuşun fiyatı pek de ucuz değil. Biletler şimdilik 9 bin dolar civarında bir fiyatla satılıyor.

SİNGAPUR AIRLINES'IN KABİNLERİ NASIL

Singapur Airlines, geçtiğimiz günlerde yeni first class kabinlerinin tanıtımını yapmıştı.

Uzakdoğulu şirketin kabinleri Emirates'e göre biraz daha büyük. 4 metrekarelik bir alan sunuyor. İçerisinde bir yatak bir de koltuk bulunuyor. Bunun yanında çift kişi yolculuk etmek isteyenler için de içerisinde iki kişilik yatağın yer aldığı kabin opsiyonu sunuluyor.

 

 

 

 

 

 

Kaynak: haberinburadaEtiketler: Hava  Yolu  Şirketleri  Lüks  Yarışına  Girdi    haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER