ibadi tırmandırıyor!

İBADİ TIRMANDIRIYOR!

Türkiye başta tüm komşu ülkelerle barış içinde yaşamak istediklerini söyleyen Irak Başbakanı, Musul operasyonuna katılmak isteyen Ankara'yı "IŞİD'in sonuna gelindiği bir dönemde neden operasyona katılmakta ısrar ediyorlar?

Tarih : 15 Ekim 2016, 12:04
Puan Ver : İbadi Tırmandırıyor!(10/10)7


Göreve geldiği 8 Eylül 2014'ten bu yana ilk kez Kerkük'ü dün ziyaret eden Irak Başbakanı Haydar el-İbadi, Musul'u IŞİD'den kurtaracak operasyona katılacak birlikleri ziyaret etti.IŞİD'in Irak'tan tamamen temizlenmesi için son sürece girildiğini söyleyen İbadi, Havice ilçesi ve Musul'un çok kısa sürede kurtarılacağını belirtti.

 

Bağdat yönetiminin bölgedeki ülkelerle iyi ilişkiler kurmak istediğini dile getiren Başbakan İbadi, "Türkiye başta olmak üzere tüm komşu ülkelerle barış içinde yaşamak istiyoruz. Kimsenin topraklarında gözümüz yok" dedi.Türkiye'yi eleştiren İbadi, "IŞİD yurt dışından gelip halkımızı öldürdü. Çok tuhaf bir durum ortada, IŞİD'in sonuna gelindiği bir dönemde neden operasyona katılmakta ısrar ediyorlar? IŞİD ilk ortaya çıkıp halkımızı öldürmeye başladığı zaman neden gelip yardımda bulunmadınız?" sözlerini sarfetti.
Etiketler: İbadi  Tırmandırıyor    haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER