İncirlik'teki ABD Uçağına Saldırmak İsterken Yakalanan DEAŞ'lı, Kuytul'dan Ders Almış!

İNCİRLİK'TEKİ ABD UÇAĞINA SALDIRMAK İSTERKEN YAKALANAN DEAŞ'LI, KUYTUL'DAN DERS ALMIŞ!

ABD uçağını drone ile düşürmeyi ve Alevi derneğine bombalı eylem yapmayı planlarken yakalanan Rus asıllı DEAŞ'lı militanın Furkan Vakfı başkanı Kuytul'dan ders aldığı ortaya çıktı.

Tarih : 15 Şubat 2018, 12:00
Puan Ver : İncirlik'teki Abd Uçağına Saldırmak İsterken Yakalanan Deaş'lı, Kuytul'dan Ders Almış!(8/10)4

Adana'da İncirlik Hava Üssü'nde ABD'ye ait bir uçağı drone ile düşürmeyi ve daha sonra Alevi derneğine bombalı eylem yapmayı planladığı belirlenerek 7 ay önce keşif yaparken yakalanıp tutuklanan Rusya vatandaşı DEAŞ'lının bir süre önce tutuklanan Furkan Eğitim ve Hizmet Vakfı kurucu başkanı Alparslan Kuytul'un sohbetlerine katılıp ders aldığı ortaya çıktı.


28 KİŞİ HAKKINDA GÖZALTI KARARI VERİLDİ

Adana Cumhuriyet Başsavcılığınca, "Vakıf faaliyeti adı altında kuruluş amacı dışında anayasal düzene karşı fikir ve eylem birliği içerisinde hareket ederek kamu güvenliğine karşı faaliyet yürütme ve suç örgütü" iddiasıyla Furkan Eğitim ve Hizmet Vakfı yönetici ile sorumlularının aralarında yer aldığı 28 kişi hakkında gözaltı kararı verildi. Adana Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince 30 Ocak'ta Adana, Niğde ve Elazığ'da 33 adrese eş zamanlı düzenlenen operasyonda ilk etapta kurucu başkan Alparslan Kuytul'un da aralarında bulunduğu 28 kişi gözaltına alındı....

Etiketler: İncirlik  Teki  Abd  Uçağına  Saldırmak  İsterken  Yakalanan  Deaş    Kuytul  Dan  
Ders  Almış    haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER