Irak Depremiyle İlgili Irkçı Mesaj Atan Hastane Yöneticisi Açığa Alındı

IRAK DEPREMİYLE İLGİLİ IRKÇI MESAJ ATAN HASTANE YÖNETİCİSİ AÇIĞA ALINDI

Kuzey Irak merkezli 7,3 şiddetindeki depremin ardından attığı ırkçı tweet ile büyük tepki çeken hastane yöneticisi açığa alındı.

Tarih : 14 Kasım 2017, 02:10
Puan Ver : Irak Depremiyle İlgili Irkçı Mesaj Atan Hastane Yöneticisi Açığa Alındı(6/10)2

Dün gece Irak ve İran'da etkili olan 7,3 şiddetindeki deprem sonrası Twitter hesabından skandal bir mesaj yayınlayan Acıbadem Hastanesi'nde birim müdürü olan Öznur Ilgan tepkiler üzerine açığa alındı.

HASTANEDEN AÇIKLAMA: SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Konuyla ilgili Özgür Ilgan'ın çalıştığı Acıbadem Hastanesi'nden açıklama geldi. Açıklamada şunlar kaydedildi:

"Acıbadem Sağlık Grubu, çalışma ve hizmet anlayışı gereği, din, dil ırk gibi her türlü ayrımcılığın karşısındadır. Dolayısıyla çalışanlarının bu tür söylemlerde bulunmasına da karşıdır. Dün gece Irak'ta meydana gelen ve hepimizi derinden üzen deprem sonrası yapılan paylaşım nedeniyle Öznur Ilgan hesabının hacklenerek bu mesajın atıldığı iddiasıyla bugün Cumhuriyet Savcılığı'na suç duyurusunda bulunmuştur.

Ayrıca kurumumuzun iç birimleri tarafından konuyla ilgili soruşturma başlatılmıştır. Savcılık ve kurumumuz tarafından yapılan inceleme tamamlanana kadar çalışanımız açığa alınmıştır."

 

 

 

 

 

 

Kaynak: haberinburadaEtiketler: Irak  Depremiyle  İlgili  Irkçı  Mesaj  Atan  Hastane  Yöneticisi  Açığa  Alındı    haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER