İstanbul'da eytin Dalı Caddesi Tabelası 3 Farklı Noktaya Yerleştirildi

İSTANBUL'DA EYTİN DALI CADDESİ TABELASI 3 FARKLI NOKTAYA YERLEŞTİRİLDİ

İstanbul Pendik'te Dumlupınar Mahallesi'nde adı "Zeytin Dalı Caddesi" olarak belirlenen caddenin tabelaları 3 farklı noktaya yerleştirildi.

Tarih : 12 Mart 2018, 17:40
Puan Ver : İstanbul'da Eytin Dalı Caddesi Tabelası 3 Farklı Noktaya Yerleştirildi(5/10)1

İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi'nin aldığı kararla Pendik Dumlupınar Mahallesi'nde adı "Zeytin Dalı Caddesi" olarak belirlenen caddenin tabelaları asıldı.

CADDEYE ZEYTİN DALI TABELASI ASILDI

Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan açıklamaya göre, Belediye Meclisinin şubat ayı toplantısında oy birliğiyle aldığı karar neticesinde, "Kuğulu" ve "Cedid" isimli sokakların birleştirilmesiyle oluşan yol aksının tamamına "Zeytin Dalı Caddesi" ismi verildi.

3 FARKLI NOKTAYA YERLEŞTİRİLDİ

Trafiğe açılan caddenin yeni tabelaları, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Harita Müdürlüğü ekipleri tarafından 3 farklı noktaya yerleştirildi. Kahraman Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Suriye'nin Afrin bölgesinde terör örgütlerine yönelik sürdürdüğü Zeytin Dalı Harekatı'na atfen adı konulan cadde, tek şerit gidiş geliş olarak hizmet veriyor. Ankara Caddesi ile Gözdağı Caddesi'ni birbirine bağlayan caddenin hizmete girmesiyle Dumlupınar Mahallesi'ndeki trafik akışı da rahatladı. Bölge halkı yeni açılan caddenin isminin Zeytin Dalı olarak belirlenmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

 

 

 

 

 

 

Kaynak: haberinburadaEtiketler: İstanbul  Da  Eytin  Dalı  Caddesi  Tabelası  3  Farklı  Noktaya  Yerleştirildi    haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER