KARDEŞİNİ KATLEDEN DEAŞ'LI İNFAZCININ EVİNDE BULUNAN FOTOĞRAFLAR DİKKAT ÇEKTİ


Kardeşini Katleden DEAŞ'lı İnfazcının Evinde Bulunan Fotoğraflar Dikkat Çekti
Tarih : 12 Kasım 2017, 16:40
Puan Ver : Kardeşini Katleden Deaş'lı İnfazcının Evinde Bulunan Fotoğraflar Dikkat Çekti(6/10)2

Terör örgütü DEAŞ üyesi olan ve örgüte muhalif öz kardeşini infaz ettiği görüntüsü sosyal medyada paylaşılan Iraklı Abdulkhaleq Abdulqader Ali'nin, Kayseri'de yakalanmadan önce Kırşehir'de kaldığı tespit edildi.

EVLERDE DEAŞ'A AİT EŞYALAR BULUNDU

Kırşehir Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekipleri, Kayseri'de yakalanan zanlıya ait bilgiler doğrultusunda Kırşehir'de kaldığı evlere operasyon düzenledi.Ekipler, Abdulkhaleq Abdulqader Ali'nin Kırşehir'de saklanmasına aracılık ettikleri iddiasıyla S.H.İ, A.A.F, M.A.K'yı Kırşehir, H.H.İ'yi ise Eskişehir'de gözaltına aldı.

Evlerdeki aramada, DEAŞ'ın sözde bayrağı, örgüte ait dokümanlar, fotoğraflar, 50 bin dolar ele geçirildi. Kaldığı evde bulunan bazı fotoğraflarda ise gelin ve damadın olduğu, fotoğrafların üzerine de sözde DEAŞ amblemi ile yazıları yazıldığı belirlendi.

YERİ FARK EDİLMESİN DİYE FARKLI ADRESLERDE İKAMET ETMİŞ

Emniyete götürülen 4 kişi, sorgularında, Abdulkhaleq Abdulqader Ali'nin Suriye'den yasa dışı yollarla Hatay, daha sonra da Kırşehir'e geldiğini ve yaklaşık bir ay kaldığını, yeri tespit edilmesin diye farklı ikametlerde konakladığını, fark edilince de Kayseri'ye gittiğini söyledikleri öğrenildi.

Zanlıların, Terörle Mücadele Şube Müdürlüğünde işlemleri sürüyor.

Abdulkhaleq Abdulqader Ali

KAYSERİ'DE TERMİNALDE YAKALANMIŞTI

Kuzey Irak'ta, DEAŞ'a muhalif olduğu için polis ağabeyini infaz ettiği görüntüsü terör örgütü DEAŞ'ın propagandası amacıyla sosyal medyada paylaşılan Irak uyruklu Abdulkhaleq Abdulqader Ali, Kırşehir'den otobüsle gittiği Kayseri'de terminalde yakalanmıştı.

 

 

 

 

 

 

Kaynak: haberinburadaEtiketler: Kardeşini  Katleden  Deaş    İnfazcının  Evinde  Bulunan  Fotoğraflar  Dikkat  Çekti    haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER