Kazakistan'da Borat Mayosu Giyen Turistler Müstehcen Bulunup Gözaltına Alındı

KAZAKİSTAN'DA BORAT MAYOSU GİYEN TURİSTLER MÜSTEHCEN BULUNUP GÖZALTINA ALINDI

Kazakistan'da ilm kahramanı Borat'ın mayolarını Çek turistler "müstehcen" görünümleri nedeniyle gözaltına alındı.

Tarih : 15 Kasım 2017, 02:10
Puan Ver : Kazakistan'da Borat Mayosu Giyen Turistler Müstehcen Bulunup Gözaltına Alındı(6/10)2

Kazakistan'da film kahramanı Borat'ın mayolarından giyen altı Çek Turist gözaltına alındı. Turistlere 67'şer dolar para cezası verildi.

FİLMDE MEŞHUR OLMUŞTU

Çek turistler, geçen hafta başkent Astana'da Borat mayolarıyla fotoğraf çektirdi. Kazak medyası, turistlere "müstehcen" görünümleri nedeniyle 67'şer ABD doları para cezasına çarptırıldı. Mayo, Sacha Boaron Cohen'in bir Kazak televizyoncuyu oynadığı Borat filminde meşhur olmuştu."POLİSİMİZ ÇOK HASSAS"

Olay, Kazak sosyal medya kullanıcıları arasında hararetli bir tartışma da başlattı. Gazeteci Assem Mirjekeeva Facebook paylaşımında "Biz aynısını ülkelerinde yapsak Çek makamlarının tepkisi ne olurdu merak ediyorum." diye sordu. Facebook kullanıcısı Vitaliy Shuptar "Bence tepki göstermezlerdi. Polisimiz çok hassas" yanıtını verdi.

Bir Instagram kullanıcısı ise "Ulusumuzun onuruna hakaret ettikleri için adli suçlama da yöneltilmeliydi" dedi. Borak Kazakistan'da tartışmalı bir karakter.

FİLMİMİZ ROMANYA'DA ÇEKİLMİŞTİ

Kazakistan filmin DVD'lerinin satışını yasaklamış, Kazak hükümeti de Sacha Baron Cohen'e dava açma tehdidinde bulunmuştu. Filmin bazı sahneleri Kazakistan'da geçse de çoğunlukla Romanya'da çekilmişti. Kazak yetkililer filmin ülkeyi ırkçı, cinsiyetçi ve geri kalmış olarak göstermesinden şikayetçiydi.

Ancak 2012'de Kazak Dışışleri Bakanı, turizmi geliştirdiği için Cohen'e teşekkür etmişti.

 

 

 

 

 

 

Kaynak: haberinburadaEtiketler: Kazakistan  Da  Borat  Mayosu  Giyen  Turistler  Müstehcen  Bulunup  Gözaltına  Alındı    haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER