Koç ve Sabancı Libya'daki İhalede Rakip Oldu

KOÇ VE SABANCI LİBYA'DAKİ İHALEDE RAKİP OLDU

Koç Holdingin otomotiv şirketi Otokar ile Sabancı Holdingin şirketi TEMSA, Libya'da önemli bir ihalede rekabete giriyor.

Tarih : 13 Kasım 2017, 16:00
Puan Ver : Koç Ve Sabancı Libya'daki İhalede Rakip Oldu(8/10)4

Türkiye'nin iki büyük grubu; Koç Holding ve Sabancı Holding'in yolları Libya'da kesişiyor. Koç Holding'in otomotiv şirketi Otokar ile Sabancı Holding'in şirketi TEMSA, Libya'da önemli bir projede yarışacak.

TOPLU TAŞIMA ARAÇLARI İÇİN YARIŞACAKLAR

Konuyla ilgili açıklama ülkenin başkenti ve en büyük şehri Trablus'un Belediye Başkanı Abdulrauf Beitelmal'dan geldi. Ülkenin toplu taşıma sistemindeki otobüs ve minibüslerin eskidiğini, yenilenmesi için çalışma başlattıklarını açıklayan Beitelmal, Trablus ile birlikte Bingazi'de de düğmeye bastıklarını Libya basınına ifade etti.

NE KADAR ALINACAĞI BELLİ DEĞİL

Dünya Gazetesi'nin haberine göre yenileme için de iki otobüs şirketinin adı geçiyor. Şu an ne kadar araç alınacağı açıklanmasa da Koç Holding'in Otokar'ı ile Sabancı Grubu'nun TEMSA'sı öne çıkan iki şirket.

Son dönemde özellikle Avrupa şehirlerinde Türk şirketlerin ürettiği otobüs ve minibüsleri görmek mümkün. Bir yıldır üzerinde çalışılan Libya'daki ihale gerçekleşirse Türk şirketleri Libya yollarında rekabete girmiş olacak.

 

 

 

 

 

 

Kaynak: haberinburadaEtiketler: Koç  Ve  Sabancı  Libya  Daki  İhalede  Rakip  Oldu    haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER