MELİH GÖKÇEK'TEN MUSTAFA TUNA'YA MEZARLIK TEPKİSİ


Melih Gökçek'ten Mustafa Tuna'ya Mezarlık Tepkisi
Tarih : 12 Şubat 2018, 04:20
Puan Ver : Melih Gökçek'ten Mustafa Tuna'ya Mezarlık Tepkisi(7/10)3

Geçen Cuma yapılan toplantıda daha önce oy birliğiyle Karşıyaka Mezarlığı'nın karşısında bulunan İvedikköy'ün mezarlık yapılmasına yönelik planı iptal eden Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi'nin bu kararı, eski başkan Melih Gökçek'in tepkisini çekti.

"ON BİNLERCE ANKARALI KAYBETMİŞTİR"

Twitter hesabından açıklamalarda bulunan Gökçek, "On binlerce Ankaralı kaybetmişti" dedi. Gökçek'in bu çıkışı, Erdoğan tarafından göreve getirilen Mustafa Tuna'ya ilk tepki olarak yorumlandı.

İşte Gökçek'in açıklamaları:

"Karşıyaka Mezarlığı bir yıl içinde doluyor. Bu nedenle benim belediye başkanlığım dönemimde mezarlığın karşısında hazineye ait araziyi mezar alanı olarak ilân etmiş ve Karşıkaya Mezarlığı'nı büyütmüştük. Ancak yeni mezarlığın manzarasını bozacağını düşünen bir balık lokantası defaatle bana da müracaat ederek, pekçok tanıdığı devreye sokarak mezarlığın genişletilmemesini istedi. Ben kamu menfaatinin bunu gerektirdiğini, arazinin hazineye ait olması nedeniyle belediyenin cebinden para çıkmayacağını söyleyerek bütün baskılara rağmen bu istekleri reddettim.

"İKAZI ANKARA İÇİN BOYUN BORCU OLARAK GÖRDÜM"

Fakat bugün gazetelerde okuduğuma göre Ankara Büyükşehir Meclisi'nden yeni karar çıkartılarak yeni mezarlık iptal edilmiş. Buranın iptal edilmesi büyük yanlıştır. Bir sene sonra Ankaralının şikayeti en üst seviyeye çıkacaktır. Civar sakinlerinin şikayeti doğru değildir. Eğer mezarlıktan şikayet varsa sol taraf zaten mezarlıktır. Vatandaşı tahrik eden bir balıkçıdır. Bir kimsenin şahsi menfaatı için onbinlerce Ankaralı kaybetmiştir. İkazı Ankara için boyun borcu olarak gördüm. Kamuoyunun bilgisine."

 

 

 

 

 

 

Kaynak: haberinburadaEtiketler: Melih  Gökçek  Ten  Mustafa  Tuna  Ya  Mezarlık  Tepkisi    haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER