Özel harekattan hainlerin inlerine operasyon! Cephanelik ele geçirildi

ÖZEL HAREKATTAN HAİNLERİN İNLERİNE OPERASYON! CEPHANELİK ELE GEÇİRİLDİ

Tunceli'de jandarma ve polis özel harekat timlerinin terör örgütü PKK'ya düzenlediği operasyonda, lav silahı, 4 adet paylayıcı ve çok sayıda mühimmat ele geçirildi.

Tarih : 15 Kasım 2017, 03:10
Puan Ver : Özel Harekattan Hainlerin İnlerine Operasyon! Cephanelik Ele Geçirildi(5/10)1

Tunceli'de jandarma ve polis özel harekat timlerinin düzenlediği operasyonda 1 adet lav silahı, 4 adet patlayıcı, amonyum nitrat, çok sayıda mühimmat, yaşamsal ve tıbbi malzeme ele geçirildi.

LAV SİLAHI VE 4 PATLAYICI ELE GEÇİRİLDİ

Edinilen bilgiye göre, bölücü terör örgütünün kış üstlenmesine yönelik İl merkezi kırsalında çalışma yapan güvelik güçleri belirlenen noktalara operasyon düzenledi. Operasyonda kokuya duyarlı köpeklerle yapılan arama çalışmalarında 1 sığınak ile 1 barınak tespit edilirken 1 adet lav silahı,4 adet patlayıcı, amonyum nitrat, çok sayıda mühimmat, yaşamsal ve tıbbi malzeme ele geçirildi.VALİLİK AÇIKLAMA YAPTI

Tunceli Valiliği'nden konuyla ilgili şu açıklama yapıldı:

İl Emniyet Müdürlüğü ve Jandarma Komutanlığımızca ilimiz merkez kırsalında icra edilen operasyon kapsamında sığınak ve barınaklarda 1 adet lav silahı, 4 adet basma düzenekli EYP, 4 adet EYP düzeneği elektronik devre, 1 adet el telsizi, 1 adet dijital kamera, 30 kilogram amonyum nitrat, 145 adet kaleşnikof mühimmatı, 550 ader bixi mühimmatı, 1 adet keleşnikof şarjörü, 1 adet el bombası, 12 takım leşger kıyafeti, 11 çift mekap ayakkabı, 6 adet pil blogu, 150 metre elektrik kablosu, 55 metre EYP düzenek kablosu, 1 adet akü, 1 top sera naylonu, 19 adet pil, 2 adet tüp, 6 adet panço, 4 adet uyku tulumu ve çok sayıda tıbbi, yaşamsal malzeme ele geçirilmiştir.

Valilik ayrıca, terörist unsurların bulunarak etkisiz hale getirilmesine yönelik çalışmaların azim ve kararlılıkla sürdürüldüğünü bildirdi.

 

 

 

 

 

 

Kaynak: haberinburadaEtiketler: Özel  Harekattan  Hainlerin  İnlerine  Operasyon  Cephanelik  Ele  Geçirildi    haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER