rakka ve musul'a yönelik 2 büyük operasyon planı var

RAKKA VE MUSUL'A YÖNELİK 2 BÜYÜK OPERASYON PLANI VAR

Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, Antalya Valiliği ziyaretinde, koalisyon güçlerinin Rakka ve Musul'a yönelik 2 büyük operasyon planı olduğunu belirtti.

Tarih : 05 Ekim 2016, 09:31
Puan Ver : Rakka Ve Musul'a Yönelik 2 Büyük Operasyon Planı Var(7/10)9


Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, Antalya Valiliği'ni ziyaret etti. Vali Münir Karaloğlu tarafından karşılanan Bakan Işık'ın ziyaretine Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel ve Ak Parti İl Başkanı Rıza Sümer de eşlik etti. Valilikte anı defterini imzalayan Bakan Işık, 'Fırat Kalkanı' operasyonu ile Musul ve Rakka'ya yönelik operasyon planları hakkında açıklamada bulundu.'Fırat Kalkanı' operasyonunun devam ettiğini belirten Bakan Fikri Işık, “Orada temel

önceliklerimizi daha önce paylaşmıştık. Hudut güvenliğimizin sağlanması, sınır ötesinden Türkiye'ye yapılan saldırıların engellenmesi, özellikle DAEŞ'in bölgeden tamamen temizlenmesi ve bölge halkının, şu an gerek Türkiye'de, gerekse Suriye tarafında yaşayan 300 bine yakın insanımızın kendi doğdukları toprakları içerisinde güvenle yaşamalarının sağlanması. Bir diğer önemli hedefimiz de PYD/PKK unsurlarının doğuyla batı kantonlarını birleştirme hayallerinin önüne geçmek. Bu operasyon planlandığı gibi devam ediyor" diye konuştu.
Etiketler: Rakka  Ve  Musul  A  Yönelik  2  Büyük  Operasyon  Planı  Var    haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER