Son Dakika! Kuzey Irak'taki Deprem Sonrası İlk Ölüm Haberi İran'dan Geldi

SON DAKİKA! KUZEY IRAK'TAKİ DEPREM SONRASI İLK ÖLÜM HABERİ İRAN'DAN GELDİ

Son dakika... Kuzey Irak'ta deprem sonrası ilk ölüm haberi İran'dan geldi. İran devlet televizyonu ülkede 6 kişinin yaşamını yitirdiğini duyurdu.

Tarih : 13 Kasım 2017, 00:40
Puan Ver : Son Dakika! Kuzey Irak'taki Deprem Sonrası İlk Ölüm Haberi İran'dan Geldi(5/10)1

Kuzey Irak'ın İran sınırındaki Süleymaniye kentinde 7,3 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Deprem sonrası ise ilk ölüm haberi İran'dan geldi. İran devlet televizyonu yaşanan deprem sonrası ilk belirlemelere göre ülkede 6 kişinin yaşamını yitirdiğini duyurdu.

Öte yandan NTV Canlı yayına bağlanan Muhammed İlahanlı, IKBY Başkenti Erbil'de ilk belirlemelere göre 2 kişinin hayatını kaybettiği 235 kişinin de yaralandığı bilgisini paylaştı.

DEPREM KOMŞU ÜLKELERDE DE HİSSEDİLDİ

Amerika Birleşik Devletleri Jeoloji Araştırmaları Kurumu'nun (USGS) verilerine göre Irak'ın güneydoğusunda yer alan Süleymaniye'de deprem yaşandı. Depremin richter ölçeğine göre 7.3 büyüklüğünde olduğu açıklandı. Deprem, Güneydoğu Anadolu Bölgesindeki birçok ilde ve İran, Suriye, Kuveyt ve Birleşik Arap Emirlikleri'nde de hissedildi.

7,2'Yİ REVİZE ETTİ

Yapılan açıklamada 650.000 nüfusa sahip bölgede meydana gelen depremin Türkiye'nin doğusundaki birçok ilde de hissedildiği belirtildi. USGC tarafından yapılan ilk açıklamalarda depremin büyüklüğünün 7.2 olduğu açıklansa da daha sonra kuruluş bunu revize ederek 7.3'e çıkardı.

HALEPÇE'NİN 32 KM UZAĞINDA

Depremin merkez üssünün Süleymaniye'nin 103 kilometre uzağında olduğu kaydedildi. USGC'nin verilerinde depremin Halepçe'nin 32 kilometre uzağında meydana geldiği de belirtiliyor.

 

 

 

 

 

 

Kaynak: haberinburadaEtiketler: Son  Dakika  Kuzey  Irak  Taki  Deprem  Sonrası  İlk  Ölüm  Haberi  İran  
Dan  Geldi    haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER