Tarihi Eser Kaçakçısı İngiliz Turist: DEAŞ'lı Militanla Cezaevinde Dövüş Tertiplendi

TARİHİ ESER KAÇAKÇISI İNGİLİZ TURİST: DEAŞ'LI MİLİTANLA CEZAEVİNDE DÖVÜŞ TERTİPLENDİ

Bodrum'da tatil yapan ve tarihi eser kaçırmaktan Türkiye'de 6 hafta tutuklu kalan İngiliz turist, cezaevinde DEAŞ'lı militanla gladyatör tarzı dövüş tertiplendiğini söyledi.

Tarih : 13 Kasım 2017, 23:00
Puan Ver : Tarihi Eser Kaçakçısı İngiliz Turist: Deaş'lı Militanla Cezaevinde Dövüş Tertiplendi(6/10)2

Muğla'nın Bodrum ilçesinde, tatil sırasında dalış yaparken bulduğu sikkelerle kentten ayrılmaya çalıştığı gerekçesiyle tutuklanan İngiliz 52 yaşındaki Toby Robyns, 6 hafta sonra serbest bırakıldı. Ülkesine dönen ve röportaj veren Toby Robyns, DEAŞ militanlarıyla aynı koğuşta kaldığını ve gladyatör tarzı dövüştürüldüğünü iddia etti.

DENİZDE BRONZ SİKKE BULDU

Turgutreis Mahallesi'ndeki bir otele eşi ve üç çocuğu ile birlikte tatile gelen emekli ambulans şoförü Toby Robyns, geçen Ağustos ayında çıktığı günübirlik tekne turunda dalışa yasaklı bölge olan Yassıada yakınlarında dalış gerçekleştirdi. Toby Robyns, denizin dibinde bulduğu 13 bronz sikkeyi aldı.TUTUKLANDI

Tatilini tamamlayan Toby Robyns, Milas- Bodrum Havalimanı'na eşi ve üç çocuğuyla gitti. Toby Robyns, X-Ray cihazından geçerken, tarihi paralar belirlendi. Toby Robyns'nin çantasında yapılan aramada, bronz ve yaklaşık 800 yıllık olduğu belirtilen 13 tarihi sikke bulundu. Gözaltına alınan Toby Robyns, tutuklandı.

Altı hafta tutuklu kaldıktan sonra serbest bırakılan Toby Robyns, ülkesine döndü. "GLADYATÖR TARZI DÖVÜŞ TERTİPLENMİŞTİ"

Ülkesindeki Sunday Mirror isimli gazeteye röportaj veren Toby Robyns, infaz koruma memurlarının kendisini bir başka tutuklu ile ölümüne dövüşmeye zorladığını, DEAŞ militanlarıyla aynı koğuşta kalmak zorunda bırakıldığını iddia etti. Toby Robyns, "Bir sabah infaz koruma memurları tarafından alınıp, küçük bir odaya tıkıldım. İçeride takma adı 'cellat' olan bir tutuklu vardı. Bir gece onun bağırışlarına 'Tanrı Kraliçeyi Korusun' marşıyla karşılık verdiğim için, gladyatör tarzı, ölümüne bir dövüş tertiplemişti. Sadece infaz koruma memurlarının beni çekip aldıklarını hatırlıyorum. Onu yerde kanlar içinde yığılmış gördüm. Ellerim şişmiş ve morarmıştı" dedi.

Toby Robyns ayrıca cezaevinde metal bir karyolada battaniye, çarşaf ve yastık verilmeden uyumaya zorlandığını da iddia etti.

 

 

 

 

 

 

Kaynak: haberinburadaEtiketler: Tarihi  Eser  Kaçakçısı  İngiliz  Turist  Deaş    Militanla  Cezaevinde  Dövüş  Tertiplendi  
  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER