tmsf boydak'ı satma kararı alabilir

TMSF BOYDAK'I SATMA KARARI ALABİLİR

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu'na (TMSF) devredilen Boydak Holding'in yeni Başkanı Abdullah Güzeldülger, holdingdeki yeni döneme ilişkin konuştu.

Tarih : 08 Ekim 2016, 10:02
Puan Ver : Tmsf Boydak'ı Satma Kararı Alabilir(9/10)10


Çalışmaları kapsamında isim değişikliği, satış, tasfiye ve birleştirme gibi konuların olmadığını açıklayan Güzeldülger, "Gündemimizde yönetmek var. Satış kararını TMSF alabilir. Eğer böyle bir karar alınırsa bize düşen bunu uygulamaktır" dedi.EN PARLAK GRUP

Güzeldülger, holding binasında düzenlenen toplantıda, Boydak Holding'in 60 yıllık bir geleneğe sahip olduğunu vurguladı. Türkiye'de birçok şirkete kayyum ataması yapıldığını hatırlatan Güzeldülger, şöyle devam etti: "Bugün itibarıyla TMSF, KHK ile kayyum sıfatıyla süreci yönetecek. Bu şirketler mahkemelerin atadığı kayyumlardan yavaş yavaş TMSF'ye devrediliyor. Bugün itibarıyla TMSF'ye devredilen şirket sayısı 200'ü aştı. Bu sayı muhtemelen 300- 400'lere uluşacaktır. Boydak Holding, TMSF'ye devredilen şirketler arasında en parlak grup. En güzel çalışan, işleyen, kurumsallığın oturduğu, finansallarında sorun olmayan, tasfiyeye tabi olacak şirketi hemen hemen olmayan bir grup."
Etiketler: Tmsf  Boydak  I  Satma  Kararı  Alabilir    haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER