Trabzonsporlu Jose Sosa: Ben Asla Türkiye Terör Ülkesi Demedim

TRABZONSPORLU JOSE SOSA: BEN ASLA TÜRKİYE TERÖR ÜLKESİ DEMEDİM

Trabzonspor'un yıldızı Jose Sosa, Beşiktaş'tan ayrıldığı dönemde hakkında çıkan haberlere tepki gösterdi. Sosa, "Ben asla Türkiye terör ülkesi demedim" dedi.

Tarih : 12 Kasım 2017, 18:20
Puan Ver : Trabzonsporlu Jose Sosa: Ben Asla Türkiye Terör Ülkesi Demedim(5/10)1

Trabzonspor'un Arjantinli yıldızı Jose Sosa, Beşiktaş'tan ayrıldığı dönemde hakkında çıkan haberlere tepki gösterip, "Türk halkından ricam, bana saygı göstermeleri ve sadece benim sözlerimen inanmaları. Türkiye için, asla 'terör ülkesi' demedim" ifadelerini kullandı.

"GERÇEK OLMAYAN ŞEYLER YAZILIYOR"

"Türkiye'ye gelmeden önceki süreçte uzun süre gerek internette, gerek sosyal medyada benim ve ailemin mutsuz olduğu yönünde şeyler ortaya atıldı. Taraftarımızdan tek istediğim benim söylediğim şeyleri dinlemeleri, çünkü çok fazla röportaj veren biri değilim. Genelde saha içinde konuşmaya çalışıyorum. Ama dışarıda benim ya da ailemin söylemediği gerçekle alakası olmayan şeyler yazılıyor. İnsanlar da bunları gerçekmiş gibi kabul ediyor, sonra beni eleştirmeye başlıyor. Buraya kulübün projelerini ve başkana verdiğim sözleri gerçekleştirmeye geldim."

"EŞİM DEĞİL AİLEM"

"Bana konuşma fırsatı verdiğiniz için teşekkür ediyorum. Bunları anlatma fırsatım olmamıştı. Şunun da iyi bilinmesini istiyorum, Beşiktaş'tan ayrıldığım zaman, ayrılışımın sebebini anlatmıştım. Ama ben ne zaman ailem diye bahsetsem insanlar eşim diye algılıyor. Benim ailemden kastım; kardeşlerim, abilerim, ablalarım, annem, babam, eşim ve çocuklarım. Dolasıyla hepsinin görüşünü alıp karar alıyorum. Oradan ayrılma kararını da ben almıştım ama aileme de danışmıştım.

"TERÖRÜ AĞZIMA ALMADIM"

"Sanki ben Türkiye'ye 'terör ülkesi' demişim gibi konuşuldu. Ben asla böyle bir şey demedim. Desem zaten burada olmazdım. Her seferinde internetten okuduğum kadarıyla insanlar benim ayrılmamın sebebini eşimin zorlaması olarak nitelendiriyor. Bu konu beni rahatsız ediyor. Türk halkından ricam, bana saygı göstermeleri ve sadece benim söylediğim sözlere inanmaları."

 

 

 

 

 

 

Kaynak: haberinburadaEtiketler: Trabzonsporlu  Jose  Sosa  Ben  Asla  Türkiye  Terör  Ülkesi  Demedim    haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER