volkswagen ecoracer ortaya çıktı!

VOLKSWAGEN ECORACER ORTAYA ÇIKTI!

Volkswagen EcoRacer Concept modeli, adıyla ve son zamanlarda ortaya çıkan marka imajıyla zıtlık gösterse de, otomotiv dünyasının ilgisini çekecek düzeyde.

Tarih : 14 Ekim 2016, 10:02
Puan Ver : Volkswagen Ecoracer Ortaya Çıktı!(5/10)5


Volkswagen EcoRacer Concept modeli, adıyla ve son zamanlarda ortaya çıkan marka imajıyla zıtlık gösterse de, otomotiv dünyasının ilgisini çekecek düzeyde.

 Volkswagen EcoRacer… Tam bir oksimoronu (İki zıt anlamlı kelimenin bir arada kullanılmasına yönelik söz sanatı) simgeliyor. Bir araç aynı anda yarış otomobillerine kök söktürürken nasıl çevreci olabilir ki? Eh, son zamanlarda Volkswagen'in emisyon skandalı ile diplerde gezinen bir ünü de söz konusu.Yine de Paris Otomobil Fuarında sergilenen araç, söz konusu rakamlar doğru ise, her nasılsa birbirinden zıt iki kavramı bir araya getirebilmiş.Geliştirilmiş ilk modelleri 10 yıl öncesine dayanan EcoRacer, her açıdan iddialarını destekliyor. Öncelikle araç 134 beygirlik, 1.5-litre dizel motora sahip. Bu değerler, size fazla yetersiz geldi değil mi? Lakin performans kavramı sadece motor hacmi ve beygir gücü ile sınırlı değil. Aracın ağırlığı sadece 834 kilo (pek çok mini otomobil 1 tondan fazla ağırlığa sahip)…  Karbonfiber ve titanyum yapı, teknoloji harikasını hem sağlam hem de yeterince hafif kılıyor. Son hızı 230 kilometre civarında gezinen ultra hafif kara roketi; 100 kilometreye, 6 saniye civarında ulaşıyor.

 Tüm bunlara ek olarak, Volkswagen EcoRacer'da, Audi'nin yeni Virtual Cockpit yapısı esas alınacak. Yani 2020'de satışa sunulan otomobil kokpitiyle inanılmaz teknolojilere alt yapı sağlarken; Virtual Cockpit ile otomatik pilot (kendi kendini süren otonom araçlarda bulunan bir teknoloji), otomatik frenleme sistemi, hız, benzin tüketimi ve navigasyon değerlerinin ön cama yansıtılması ve henüz kamuoyu ile paylaşılmayan pek çok yenilikçi güvenlik mimarisi yer alacak.

 2016 Yılının En İyi Akıllı Telefonları
Etiketler: Volkswagen  Ecoracer  Ortaya  Çıktı    haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER