whatsapp'a snapchat özelliği geliyor!

WHATSAPP'A SNAPCHAT ÖZELLİĞİ GELİYOR!

Whatsapp akıllı telefonların hayatımıza girmesiyle beraber vazgeçemediğimiz uygulamaların başında yer alıyor.

Tarih : 05 Ekim 2016, 15:31
Puan Ver : Whatsapp'a Snapchat Özelliği Geliyor!(8/10)5


Whatsapp günümüzde en fazla kullanılan mesajlaşma uygulamaların başında yer alıyor. Etki alanını genişletmek isteyen Whatsapp çalışmalarını sürdürüyor. Son olarak Snapchat benzeri bir özellik üzerinde çalışan Whatsapp bu uygulamayı yakın bir gelecekte kullanıcılarına sunmayı planlıyor. İşte Whatsapp'ın geliştirmeye çalıştığı o uygulama ve özellikleri...

Gün geçtikçe bir Facebook şirketi olduğunu daha fazla hissettiren WhatsApp'a yeni kamera özellikleri eklendi. WhatsApp'a gelen yeni güncellemeyle kullanmaya başlayacağımız yeni kamera özellikleri, elbette Facebook'un son dönemde çokça taklit ettiği Snapchat'i kopyalıyor. Yeni özellikle WhatsApp içinde paylaştığınız video ve fotoğraflar üzerine çizim yapabiliyor, yazı yazabiliyor ya da emoji ekleyebiliyorsunuz.

 

Facebook'un Instagram Stories ile başlayan Snapchat türevi özelliklerinin, Messenger Day ve WhatsApp ile devam ediyor olması Facebook'un sonunda bu işi kıvırmaya başladığı anlamına geliyor olabilir. Zira Snapchat'i kopyalama denemesini ilk kez Facebook Poke uygulamasıyla yapan Facebook, 2014'te bu uygulamayı kapatmış ve aynı yıl Slingshot ile yeni bir Snapchat klonu sunmaya başlamıştı. Kısa bir süre sonra Slingshot da kapatıldı. Instagram Stories'e kadar, geçici mesajlaşmaya odaklanan Facebook uygulamalarının hiçbiri, başarılı olamadı.
Etiketler: Whatsapp  A  Snapchat  Özelliği  Geliyor    haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER